Sofya

Sofya 1879 dan beri Bulgaristan’nın başkentidir.Başlarda çok az nüfusa sahip Sofya balkanlarda diğer ülkelerden ve Bulgaristan’nın çeşitli yerlerinden göç alarak 2017 sayımına göre 1.3 milyon insanın yaşadığı Balkanlar şartlarında büyük bir şehir haline gelmiştir.

Sofya seyahat amaçlarından biride sağlık turizmidir.Merkezinde ve civarinda birçok kapılıca bulunmaktadır.Bununla birlikte yakın yerlerde kış turizmi merkezleride mevcuttur.

Şehir tarih ve kültür kokmaktadır.Sofya’da ne nerede yenir? sorusunun cevabı domuz eti konusunda hassasiyetiniz varsa tavuk yada italya muftağı tercih edilebilir.Benim şahsi önerilerimden biri “Felicita” pizza oldukça iyidi pizzalar odun ateşinde pişiriliyor. Türk restoran bulalım derseniz Restaurant Turquoise düşünülebilir.Son dönemde şehir ekonomik açıdan birçok yatırım çekmektedir.Bulgaristan’nın en önemli ekonomi merkezi durumundadır.Şehirde iş hayatında çok sayıda türk bulunmaktadır.

Sofya gezginler için cazip bir şehirdir.Avrupa’nın en ucuz başkentlerinden biri olarak tanımlanabilir. Türk iş dünyası içinde cazip fırsatlar sunmaktadır.

Bulgaristan’nın her yerine yapılacak veya sofya seyahat araştırması yaparken mutlaka sitemizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.